Witamy! Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto!

Nasiona Tytoniu – Bursa (28)

  • Lokalizacja Zawoja (Małopolskie)
  • Formy płatności Wpłata na konto bankowe
  • Warunki dostawy Kupujący pokrywa koszt przesyłki
  • Opcje transportu List ekonomiczny 6,00 zł
Kup teraz: 25,00 zł
Ilość: z 50 szt.

lub

Opis

Ilość nasion : 100+ Wszelkie informacje odnośnie uprawy tytoniu, znajdziecie Państwo w dziale "Uprawa Tytoniu" W razie jakichkolwiek pytań związanych z uprawą, zapraszamy na "Forum"

​OPIS PRODUKTU

Bursa jest jedną z największych i najbardziej wydajnych odmian tureckiego tytoniu, zaliczana jest do grupy tytoni orientalnych. Dorasta do 2,5 m a w sprzyjających warunkach nawet i do 3 m wysokości, wytwarzając około 30 „zbieralnych” liści na roślinie. Ciemnozielone liście są w kształcie serca, ciężkie, wręcz mięsiste o rozmiarach do 30 cm długości. Ze względu na dość cienką łodygę oraz wysoki wzrost rośliny, zalecamy użycie podpórek na terenach wietrznych aby uniknąć złamania czy przewrócenia rośliny. Zakwita między 65-75 dniem od wysiewu.
Niniejsza odmiana charakteryzuje się unikalnym smakiem – lekko pikantnym i słodkim, a dym jest pachnący i bardzo aromatyczny.Jak na odmianę Turecką, zawiera wysoki poziom nikotyny. Zalecamy suszenie na słońcu (sun curring). Bursa doskonale nadaje się do mieszanek papierosowych i fajkowych, jak i do palenia w fajkach wodnych.

Nasze rośliny uprawiane są na terenach województw małopolskim i śląskim.Wszystkie odmiany dostępne w naszym sklepie, zostały zaaklimatyzowane w naszym klimacie. Przy uprawie nie używamy nawozów sztucznych a nasiona pozyskujemy z roślin „matek”, które posiadają najlepsze geny. Rośliny zostały zabezpieczone przed skrzyżowaniem się (zapyleniem z zewnątrz).


Pomoc i wsparcie

Zobacz Również

tytoniowo.pl (2)
Płatności