Witamy! Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto!

Nasiona Tytoniu-Maryland (MD609) (32)

  • Lokalizacja Zawoja (Małopolskie)
  • Formy płatności Wpłata na konto bankowe
  • Warunki dostawy Kupujący pokrywa koszt przesyłki
  • Opcje transportu List ekonomiczny 6,00 zł
Kup teraz: 19,00 zł
Ilość: z 50 szt.

lub

Opis

Ilość nasion : 100+ Wszelkie informacje odnośnie uprawy tytoniu, znajdziecie Państwo w dziale "Uprawa Tytoniu" W razie jakichkolwiek pytań związanych z uprawą, zapraszamy na "Forum"

​OPIS PRODUKTU

Tytoń Maryland (MD 609) jest jedną z nielicznych odmian o wszechstronnym zastosowaniu.Ze względu na swój neutralny smak i lekki tytoniowy aromat, doskonale nadaje się do wyrobu papierosów (przeważnie mieszany z Virginią), blendów fajkowych oraz do produkcji cygar -głównie jako wypełniacz. Podczas suszenia zmienia kolor na czerwono – brązowy. Odmiana często porównywana do Burleya, jednak posiadająca o wiele bardziej wyszukany aromat.
 
Roślina łatwa w uprawie, wyglądem przypominająca Burleya jednak w przeciwieństwie do niego posiada bardziej piramidalny kształt.Liście szerokie i długie do 80cm, okres wegetacji to 55-65 dni w zależności od warunków pogodowych i glebowych.W naszym klimacie osiąga około 180cm wysokości.
 

Nasze rośliny uprawiane są na terenach województw małopolskim i śląskim.Wszystkie odmiany dostępne w naszym sklepie, zostały zaaklimatyzowane w naszym klimacie. Przy uprawie nie używamy nawozów sztucznych a nasiona pozyskujemy z roślin „matek”, które posiadają najlepsze geny. Rośliny zostały zabezpieczone przed skrzyżowaniem się (zapyleniem z zewnątrz).


Pomoc i wsparcie

Zobacz Również

tytoniowo.pl (2)
Płatności