Urządzenie do ręcznego usuwania żyły głównej z liści.Produkt targowy INTERTABAC 2016 Dortmund

Indian Tobacco Group ma zaszczyt zaprezentować NOWOŚĆ na Polskim rynku.

Urządzenie do ręcznego usuwania żyły głównej z liścia tytoniu – SEGREGATOR .

Produkt targowy INTERTABAC Dortmund 2016

Wykonany jest  z materiałów kompozytowych, laminatów o bardzo dużej twardości i sztywności HPD 8000 DL importowanych z Kanady, sklejka liściasta o dużej gęstości impregnowana termicznie.

Wszystkie elementy wykonane na frezarce numerycznej. Urządzenie bardzo proste w obsłudze [ patrz film] waga 214g bez opakowania.

Read more

Domowa Uprawa Tytoniu – nowe przepisy!

W związku ze zmianami w prawie, informujemy że zgodnie z nowymi przepisami osoba która wyhodowała Tytoń, musi zapłacić akcyzę od posiadanego suszu tytoniowego.

Do niedawna, ten obowiązek powstawał w momencie sprzedaży wyprodukowanego przez nas suszu.

W nowelizacji ustawy, ustawodawca dodał poniższy zapis:

Przedmiot opodatkowania (art. 9 b ustawy):

1. W przypadku suszu tytoniowego przedmiotem opodatkowania akcyzą jest:

nabycie lub posiadanie suszu tytoniowego przez inny podmiot niż podmiot prowadzący skład podatkowy, pośredniczący podmiot tytoniowy lub rolnika, który wyprodukował susz tytoniowy, jeżeli nie została od niego zapłacona akcyza w należnej wysokości i nie można ustalić podmiotu, który dokonał jego sprzedaży. 

W związku z tym,  w sytuacji, kiedy zostanie ujawniony susz tytoniowy u osoby, która nie posiada statusu pośredniczącego podmiotu tytoniowego lub podmiotu prowadzącego skład podatkowy, może być prowadzone postępowanie w celu określenia źródła pochodzenia tego suszu tytoniowego.

 

PROMOCJA!

Ruszamy z promocją nowego preparatu zastępującego fermentację tytoniu – PKZ Ecco!

Jest to innowacyjny środek dzięki któremu wasz domowy tytoń nabierze smaku i aromatu. Znacząco poprawia palność tytoniu! Jednym słowem koniec ze śmierdzącym dymem, gorzkim smakiem i drapaniem w gardle!

UWAGA
Nie jest to kolejny podejrzany i ogólnodostępny środek do fermentacji tytoniu, ale preparat powstały ze 100% naturalnych składników.

Read more

Domowy wyrób Cygar-Wykończenie

W tym artykule zajmiemy się wykończeniem cygara. Skoro już wszystko mamy pozawijane to nadeszła pora na tzw. kapturek. Jako ciekawostkę podpowiemy Wam, że tylko i wyłącznie ręcznie wykonane cygara posiadają kapturek.

Read more

Domowy wyrób cygar-Pokrywa cygara (wrapper)

Dobra moi drodzy – przed Wami najtrudniejsze zadanie…zawinięcie ostatniego liścia.

W tym momencie zwracamy szczególną uwagę na estetykę, ponieważ chcemy żeby nasze cygara zachwycały swoim wyglądem naszych znajomych. Przejdźmy zatem do meritum…

Read more