Domowy wyrób cygar-Wykończenie

W tym artykule zajmiemy się wykończeniem cygara. Skoro już wszystko mamy pozawijane to nadeszła pora na tzw. kapturek. Jako ciekawostkę podpowiemy Wam, że tylko i wyłącznie ręcznie wykonane cygara posiadają kapturek. Do tej pory nie stworzono maszyny która potrafiła by w tym procesie zastąpić człowieka. Tak więc kupując cygara z kapturkiem macie pewność że zostały one wykonane ręcznie…przynajmniej w ostatniej fazie obróbki:)

Przejdźmy zatem do sedna sprawy…

Kapturek można wyciąć nożem lub przy pomocy zaostrzonej miedzianej rurki. Średnica kapturka powinna być o około 4 mm większa od średnicy cygara, czyli mając cygaro o średnicy 16 mm wycinamy kapturek o średnicy około 20 mm. Staramy się ominąć żyłki oraz skazy na liściu.

wykończenie cygara

Teraz cały krążek smarujemy klejem  i zaklejamy cygaro…

Następnie nie pozostaje nic jak tylko przyciąć nasze cygara z długości…

obcinanie cygara

Teraz drukujemy i wycinamy obciachowe etykiety i nasze cygara są praktycznie gotowe, my jesteśmy dumni i idziemy na piwo bo w końcu żeśmy sobie zasłużyli!!!

Wzory etykiet znajdziecie Tutaj

A oto i gotowy produkt:

cygaroręcznie robione cygara

cygara wyrób

 

Gdy już nasze cygara są gotowe i wyglądają zjawiskowo:) należy pamiętać żeby je gdzieś ukryć na kilka dni ażeby się „przegryzły”. Specjalnie do tego celu ktoś gdzieś kiedyś skonstruował pudełko z drewna o zacnej nazwie – Humidor.

Można takie ustrojstwo nabyć w internetach a jeśli nie mamy na to ochoty to staramy się przechowywać nasze cygara w pojemniku w którym panuje wilgotność 65-75%.

Podsumowując…

Domowy wyrób cygar jest procesem dość skomplikowanym i trudnym, musimy zadbać o nasze cygara jeszcze na etapie uprawy tytoniu. Jednakże cały ten wysiłek rekompensuje nam zapalenie od święta naszego własnego -naturalnego cygara, dzielenie się nimi ze znajomymi którzy na pewno będą niezmiernie zaskoczeni tym że cygara wykonaliśmy własnoręcznie.

I ostatnia uwaga, w momencie gdy planujemy zwijanie cygar, dobrze jest pozbyć się z domu żony, narzeczonej czy kochanki bo raczej nic ciekawego nie wniosą a potrafią być niezwykle „upierdliwe”…:)

Na koniec krótki filmik o tym jak to robią profesjonaliści:

Leave a reply