fajki za 100 zl


Papierosy powinny być bardzo drogie. GIS półżartem: nawet 100 złotych za paczkę
– 70 tys. ludzi umiera z powodów chorób odtytoniowych. Nakłady na leczenie tych chorób są zupełnie niewyobrażalne – mówił w TVN24 Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas. Jego zdaniem papierosy powinny być znacznie droższe niż są obecnie.
 Papierosy powinny być w ogóle niedostępne z powodów cenowych, trzeba pokazywać, że to jest coś zupełnie nieracjonalnego – stwierdził Pinkas w poniedziałkowej „Rozmowie Piaseckiego”.
Główny Inspektor Sanitarny rzucił żartobliwie proponowaną ceną. Z jego ust padła kwota 100 złotych, aczkolwiek – jak podkreślił Pinkas – jest to wartość symboliczna. Jego zdaniem cena powinna jednak bardzo wysoka.
– Doskonale wiemy, że mechanizmy państwowe, interwencyjne, są bardzo skuteczne. One są tak samo skuteczne, jak dobra edukacja i sprowadzenie tego do sytuacji, że ktoś, kto pali, to jest po prostu obciach – stwierdził.
Dodał, że podnoszenie akcyzy i wprowadzanie zakazu palenia w miejscach publicznych są skutecznymi narzędziami do walki z palaczami. Podkreślił też, że cieszy się z faktycznego podnoszenia akcyzy na wyroby tytoniowe przez rząd.
żródlo WP

Leave a reply