Koniec palenia??????

Zła wiadomość dla palaczy. Od maja 2019 papierosy mogą nie być dostępne w sklepach

Papierosy widoczne są na ulicach całego świata. Są dostępne praktycznie w każdym kiosku, sklepie i markecie. Wyobrażacie sobie, jak wyglądałoby życie palacza, gdyby nagle papierosów zabrakło? Oczywiście wyszłoby im to na zdrowie, ale na pewno większość z nich wpadłaby w furię!
Okazuje się bowiem, że taki scenariusz jest możliwy i to za kilka miesięcy, a wszystko za sprawą zmian w prawie
Wszystko za sprawą tego o co apeluje Polska Izba Handlu, która domaga się od premiera przyspieszenia prac nad wdrożeniem do polskiego prawa systemu śledzenia ruchu i pochodzenia wyrobów tytoniowych.
Według tego, co zakłada Unia Europejska wspomniany system ma być wdrożony od 20 maja 2019 roku
Maciej Ptaszyński, dyrektor Polskiej Izby Handlu, jasno mówi o całej sytuacji
Znaczące opóźnienia w procedowaniu nowelizacji ustawy tytoniowej powodują, że dostosowanie w wyznaczonym przez UE terminie do nowych regulacji będzie znacząco utrudnione. Dla wszystkich uczestników rynku biorących udział w obrocie wyrobami tytoniowymi wdrożenie systemu Track & Trace oznacza całkowitą modyfikację dotychczasowej działalności operacyjnej, zbudowanie nowych systemów informatycznych, zaopatrzenie się w niezbędny sprzęt oraz przeszkolenie pracowników.Nowe regulacje wymagają też formalnego zarejestrowania ponad 100 tys. punktów sprzedaży detalicznej. To nie tylko ogromne wyzwanie techniczne, ale również komunikacyjne, wymagające gotowych przepisów prawnych. Bez nich istnieje realne ryzyko, że po 20 maja 2019 r. sprzedaż wyrobów tytoniowych w punktach detalicznych będzie niemożliwa
Sprzedawcy są przerażeni, ponieważ zdają sobie sprawę z tego, że właśnie wyroby tytoniowe są lwią częścią ich zarobku
To, co może zapanować po 20 maja, może z kolei doprowadzić do jeszcze jednej rzeczy – mianowicie może rozwinąć się szara strefa.

żródlo FB

Leave a reply