Naturalny Ekstrakt do aromatyzowania Tytoniu

Jeżeli jesteście zainteresowani aromatyzowaniem Waszego tytoniu, to poniżej podpowiem Wam jak się do tego zabrać.Będziemy robić naturalny ekstrakt waniliowy oraz goździkowy, jednakże jeżeli macie chęci możecie do tego celu wykorzystać inne przyprawy czy owoce np.cytrynę,pomarańczę etc. oraz kawę czy ziarna kakaowca.

Ten ekstrakt głównie będzie przeznaczony do aromatyzowania tytoniu fajkowego ale również z powodzeniem może zostać użyty dla tytoniu przeznaczonego na papierosy.

Zacznijmy zatem od tego co nam będzie potrzebne do przygotowania okolo 100 ml ekstraktu.

2 laski wanilii

10-20 suszonych goździków

Odrobina Alkoholu (wódka, rum ,brandy, etc. ogólnie wszystko co ma około 40% )

(Dodając aromatyczny alkohol typu Rum,Brandy etc. weźcie pod uwagę to że trochę tego aromatu pozostanie)

Zbyt dużej filozofii tutaj nie ma, wystarczy wanilię przeciąć wzdłuż, i umieścić w słoiczku lub małej butelce.Następnie zalewamy alkoholem aż do całkowitego zakrycia.

aromatyzowanie tytoniu

Tak zalane przyprawy szczelnie zakręcamy i odstawiamy w chłodne i ciemne miejsce do naciągnięcia aromatu, około 3-4 tygodni.Nie trzymamy w lodówce bo tam jest za zimno,najlepiej przechowywać w spiżarni lub szafce kuchennej.

Gdy zużyjemy część naszego płynu, uzupełniamy dolewając do całkowitego przykrycia przypraw.Z czasem nasz eliksir zacznie zmieniać kolor, jest to naturalne zjawisko.

tobacco flavoring

Podsumowując, tak przygotowany naturalny aromat jest świetną alternatywą dla chemicznych i niepewnych aromatów dostępnych w internecie.Przy domowym wyrobie takich aromatów,  jedynym ograniczeniem jest chyba tylko nasza wyobraźnia…

Aromat dodajemy przed lub w tracie fermentacji,nie za dużo raptem kilka kropel.Oczywiście ilość dodanego aromatu zależy od własnego uznania.

 

tag – Naturalny Ekstrakt do aromatyzowania Tytoniu

Leave a reply