Naturalny Ekstrakt do aromatyzowania Tytoniu

Jeżeli jesteście zainteresowani aromatyzowaniem Waszego tytoniu, to poniżej podpowiem Wam jak się do tego zabrać.Będziemy robić naturalny ekstrakt waniliowy oraz goździkowy, jednakże jeżeli macie chęci możecie do tego celu wykorzystać inne przyprawy czy owoce np.cytrynę,pomarańczę etc. oraz kawę czy ziarna kakaowca.

Ten ekstrakt głównie będzie przeznaczony do aromatyzowania tytoniu fajkowego ale również z powodzeniem może zostać użyty dla tytoniu przeznaczonego na papierosy.

Zacznijmy zatem od tego co nam będzie potrzebne do przygotowania okolo 100 ml ekstraktu.

2 laski wanilii

10-20 suszonych goździków

Odrobina Alkoholu (wódka, rum ,brandy, etc. ogólnie wszystko co ma około 40% )

(Dodając aromatyczny alkohol typu Rum,Brandy etc. weźcie pod uwagę to że trochę tego aromatu pozostanie)

Zbyt dużej filozofii tutaj nie ma, wystarczy wanilię przeciąć wzdłuż, i umieścić w słoiczku lub małej butelce.Następnie zalewamy alkoholem aż do całkowitego zakrycia.

aromatyzowanie tytoniu

Tak zalane przyprawy szczelnie zakręcamy i odstawiamy w chłodne i ciemne miejsce do naciągnięcia aromatu, około 3-4 tygodni.Nie trzymamy w lodówce bo tam jest za zimno,najlepiej przechowywać w spiżarni lub szafce kuchennej.

Gdy zużyjemy część naszego płynu, uzupełniamy dolewając do całkowitego przykrycia przypraw.Z czasem nasz eliksir zacznie zmieniać kolor, jest to naturalne zjawisko.

tobacco flavoring

Podsumowując, tak przygotowany naturalny aromat jest świetną alternatywą dla chemicznych i niepewnych aromatów dostępnych w internecie.Przy domowym wyrobie takich aromatów,  jedynym ograniczeniem jest chyba tylko nasza wyobraźnia…

Aromat dodajemy przed lub w tracie fermentacji,nie za dużo raptem kilka kropel.Oczywiście ilość dodanego aromatu zależy od własnego uznania.

 

tag – Naturalny Ekstrakt do aromatyzowania Tytoniu

Share:

6 comments on “Naturalny Ekstrakt do aromatyzowania Tytoniu

 1. Aromat do tytoniu fajkowego.

  Bardzo fajny artykuł. Czuję jednak pewien niedosyt dlatego że sam osobiście bardzo lubię mieszanki owocowe typu wiśnia. Stąd moja prośba i pytanie jak wykonać aromat typowo wiśniowy? Czy wystarczy wiśnie zalać alkoholem czy może jednak coś innego?

  • Witam Doraźnie można zrobić prosty aromat z herbaty expresowej.wystarczy zagotować cale opakowanie herbaty w dwóch szklankach wody,pogotować tak z 10 min.następnie przecedzić nawet dwa razy,dodać 100g spirytusu wymieszanego z trzema łyżkami gliceryny lub glikolu.I gotowe Ale nie ma to jak naturalne owoce,

 2. Aromat do gotowego już tytoniu

  Ponieważ nie mam warunków do wytwarzania swojego tytoniu, chciałam zapytać jak wygląda kwestia dodawania takich aromatów do gotowego już w sklepie tytoniu? Czy też można je dodać, czy wtedy inne aromaty się wyrabia?

    • Koncerny tytoniowe strzegą swoich tajemnic produkcyjnych co zaś się tycz zrobienia tytoniu podobnego do markowych to z tego co posiadasz to nic nie wyjdzie , musisz mieć dobrej klasy liście najlepiej fermentowane kilka gatunków wtedy możesz próbować zrobić jakas mieszankę ale z burlrya i virginii wiele nie zwojujesz pozdrawiam i powodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 35 = 36