Spulchnianie gleby

Odchwaszczanie oraz spulchnianie gleby.

Po około 2 tygodniach od wsadzenia do gruntu wskazanym jest aby spulchnić glebę.Rośliny powinny już się zaaklimatyzować i od tego momentu, naszym głównym zadaniem będzie dbanie o ich jak najlepszy wzrost.

soil cultivating

Spulchnianie oraz odchwaszczanie gleby jest dość ważną czynnością i warto poświęcić chwilę wolnego czasu na te zabiegi.Spulchnianie zapewni dopływ powietrza do korzeni przez co będą one się znacznie szybciej rozwijać, co przełoży się na prawidłowy wzrost i rozwój roślin.

Do spulchniania używamy kultywatora który wbijamy na głębokość około 10-20 cm.Odległość od łodygi do miejsca w którym wbijamy kultywator powinna mieć przynajmniej 20 cm żeby nie uszkodzić zbytnio korzeni.Rośliny które są w donicach nie wymagają użycia narzędzi,wystarczy tylko dość mocno ścisnąć boki pojemnika żeby poruszyć ziemię i to wystarczy.

tobacco soil cultivating

Przy okazji pozbywamy się wszelkich chwastów które to mogą przyczynić się do zarażenia roślin  różnymi chorobami.Niewolno dopuścić do zachwaszczenia gleby!

Wskazanym jest również usunięcie pierwszych dolnych liści czyli tych które maja kontakt z podłożem.Liście te mogą zostać porażone pleśnią która następnie szybko zarazi wyższe partie liści.

Podsumowując,moim zdaniem wystarczy spulchniać glebę co jakieś 2 tygodnie.Najlepiej było by co tydzień ale kto ma na to czas…

Pozdrawiam

 

Leave a reply