Domowy wyrób cygar-Narzędzia

W momencie gdy już zorganizowaliśmy odpowiednie liście, należy się skupić na narzędziach które to będą służyły nam pomocą w procesie zwijania cygar.

Podstawowe narzędzia to :

  • Nóż – „Chaveta”
  • Prasa do cygar
  • Stabilna deska robocza
  • Klej
  • opcjonalnie – zaostrzona metalowa rurka

Zatem po kolei, skupmy się najpierw na nożu…

chaveta knive buy

Powinien być wykonany z dobrej stali (najlepiej utwardzana nierdzewnej) musi być bardzo ostry i być dość ciężki co ułatwi jego prowadzenie. Długość ostrza w granicach 25 cm. Taki nóż można sobie wykonać samemu, ale jeżeli mielibyście z tym problemy to napiszcie do nas a taki nóż dla Was wykonamy ( cena to około 50 zł + przesyłka). W ostateczności można wykorzystać nóż do pizzy :)Więcej info na temat noży znajdziecie tutaj.

Kolejnym ważnym elementem będzie prasa do cygar. Nadaje cygarom jednakowy kształt, prawda jest taka że zwinięcie idealnie równego cygara przy użyciu tylko własnych rąk, jest cholernie trudne i wymaga sporo praktyki. Dlatego właśnie producenci posługują się odpowiednimi prasami.

Deska robocza – czym większa tym lepsza. Musi być stabilna i najlepiej jeżeli wykonana jest z twardego drewna liściastego. Po porostu ma spełniać zadanie łatwego w użytkowaniu blatu roboczego.

cigar making kit

Klej do cygar – koniecznie musi być wyprodukowany na bazie wody i być produktem naturalnym. Doskonale do tego celu nadaje się pektyna. Można zrobić samemu lub kupić gotową, kosztuje dosłownie kilka złotych a butelka 200 ml starczy na długą chwilę. Najlepiej jednak nabyć pektynę w proszku gdyż to ułatwi wymieszanie kleju o odpowiedniej konsystencji.

To na tyle jeśli chodzi o zestaw narzędzi, dzięki niemu spokojnie zrolujecie cygara jak na zdjęciu poniżej…

cygara wyrób kurwa

 

Ciąg dalszy w kolejnym wpisie…

Related Post

Leave a reply